fbpx
... od poznání k porozumění
 
 • Informace o výuce v režimu COVID
  Výuka v COVID režimu - to dáme!
 • ON-LINE výuka Google Meet, Skype
  ON-LINE výuka Google Meet, Skype

  V práci na dálku již máme zkušenosti a pořád se trénujeme k efektivnější práci. Zkuste sami.

 • Reston Klub -
  Reston Klub - "jazyková posilovna"

  Přátelské, konverzační setkání, které nemá s klasickou školní výukou vůbec nic společného - jazyková relaxační zóna.

 • Neu + Interaktiv
  Neu + Interaktiv

  Někdy je to k nevydržení - tedy udržet se nesmát ;-)

 • Startujeme ON-LINE výuku
  Startujeme ON-LINE výuku

  V reakci na karanténní opatření jsme operativně nastartovali online výuku. První ostych nakonec vystřídala radost.

 • Tandem = dvojnásobná radost
  Tandem = dvojnásobná radost

  Přišli jsme na to, že ve třech se to táhne nejlépe. Najděte si parťáka a zkuste naši speciální TANDEMOVOU výuku.

 • Online trénink lektorů Reston 2020
  Online trénink lektorů Reston 2020

  Online výuka vyžaduje online tréning.

Co jsou to vlastně ty „Speciální olympiády“?

 

Dnes (4. 4. 2017) na tuto otázku znají odpověď účastníci besedy s reprezentanty Českého hnutí speciálních olympiád (ČHSO), kteří zaplnili přednáškový sál litoměřické Knihovny KHM do posledního místa. Beseda s Martinou Středovou, národní ředitelkou ČHSO a čestným předsedou Vlastimilem Harapesem byla završením tříměsíční charitativní sbírky litoměřické jazykové školy Reston v rámci projektu Mluvíme pro dobrou věc.
V období leden až březen klienti jazykových klubů přispívali poplatkem za svou účast na podporu aktivit Českého hnutí speciálních olympiád.

Do charitativní sbírky přispěli i privátní dárci
a celkem tak bylo na konto (ČHSO) zasláno 12.400,- Kč.

Doktorka Středová společně s Vlastimilem Harapesem představili toto celosvětově největší hnutí handicapovaných sportovců a aktivity ČHSO. Cílem Speciálních olympiád je umožnit co největšímu počtu lidí s mentálním postižením pravidelně sportovat a účastnit se sportovních soutěží bez ohledu na absolutní výkonnost. V současné době je v tomto celosvětovém hnutí zapojeno 170 národních programů, které reprezentují více než 4 miliony sportovců.

České hnutí speciálních olympiád (ČHSO) je oficiálním akreditovaným národním programem Special Olympics Inc.. V České republice je program realizován od roku 1990 a nyní sdružuje okolo 3000 sportovců s mentálním postižením v cca. 130 sportovních klubech.

Oba hosté se také s posluchači podělili o své čerstvé zážitky ze Světových zimních her SO, které se konaly na konci března v Rakousku. Naše úspěšná reprezentace, kterou tvořilo 31 sportovců, přivezla obdivuhodnou medailovou sbírku, 11 zlatých, 10 stříbrných a 4 bronzových medailí. Besedu doplnily informační panely o historii ČHSO, s řadou fotografií z významných sportovních událostí, které návštěvníky také velmi zaujaly.

Projekt Mluvíme pro dobrou věc nekončí. V dalším čtvrtletí si budou klienti jazykových klubů Reston povídat ve prospěch litoměřického hospice.

instagram colorfacebook color