fbpx
... od poznání k porozumění
 

„Mluvíme pro dobrou věc" pomáhá nadále

Charitativní projekt „Mluvíme pro dobrou věc“, který na začátku roku odstartovala jazyková škola Reston pomáhá nadále. Od července tohoto roku klienti jazykových klubů přispívají poplatkem za účast na dar, pořízení handbiku, pro malou Sašu z Ploskovic...

Saša je devítiletá holčička, která se od narození statečně vyrovnává se svým handicapem, po mnoha operacích je schopna chůze na krátké vzdálenosti, jinak využívá vozík. Je aktivní děvče, plave, navštěvuje turistický oddíl, zpívá a začala se učit hrát na piano.

Mluvíme pro dobrou věc - debata se Sašou

V rámci besedy v Knihovně KHM v úterý 21.listopadu se účastníci seznámili se Sašou a její rodinou. Organizace „Černí koně“, zastoupená Karolínou Dadejíkovou a Miloš Císařem, vyrábí handbiky pro postižené děti a ke každému kolu hledají sponzora, aby mohli kolo dětem darovat. Pro podporovatele projektu Mluvíme pro dobrou věc to znamená vybrat částku 25.000,- Kč na handbike pro Sašu. Ředitelka Restonu Diana Cepníková předala Saše Certifikát na Handbike a současně informovala o aktuální vybrané částce, která činí 22.000,- Kč i díky příspěvkům v místě konání ve výši 5.000,- Kč.

Mluvíme pro dobrou věc - Saša si odnáší poukaz

Na závěr setkání si Saša mohla handbike vyzkoušet přímo před budovou knihovny na náměstí za nadšeného povzbuzování účastníků besedy. A podle jejích vlastních slov, už se nemůže dočkat, až bude březen, kdy bude kolo, vyrobené na míru, připraveno k předání.

Celkem jsme spolu s Vámi doposud vybrali 22 000 Kč

Dopis od rodiny Borských

Naše Saša se narodila s mnoha vrozenými vývojovými vadami. Nejvíce limitující je částečná paréza, omezená hybnost a zkrácení levé dolní končetiny. Po mnoha operacích je schopna chůze na krátké vzdálenosti jinak využívá vozík.

Trénink lektorů Jazykové školy Reston... Prostě náš tým Reston!

Saša je velmi aktivní dítě, maximálně se zapojuje do dětských kolektivů a aktivit. Plave, navštěvuje turistický oddíl (dokonce s invalidním vozíkem jezdí na výlety i na tábor), snaží se jezdit na upravené koloběžce. Saška je veselé a velice aktivní děvče, zpívá, chodí soukromě na piano (do ZŠU vzhledem ke svému handicapu chodit nemůže).

Díky Vám se nyní naučí jezdit na kole!

Aleš, Michaela a Saša Borští

instagram colorfacebook color