fbpx
... od poznání k porozumění
 

Reston... jak plyne čas

Podkategorie

Mluvíme pro dobrou věc - slavnostní předání šeku na handbike Saše Borské

Mluvíme pro dobrou věc - slavnostní předání šeku na handbike Saše Borské

Charitativní projekt „Mluvíme pro dobrou věc“, který na začátku roku odstartovala jazyková škola Reston pomáhá nadále. Od července tohoto roku klienti jazykových klubů přispívají poplatkem za účast na dar, pořízení handbiku, pro malou Sašu...

Saša je devítiletá holčička, která se od narození statečně vyrovnává se svým handicapem, po mnoha operacích je schopna chůze na krátké vzdálenosti, jinak využívá vozík. Je aktivní děvče, plave, navštěvuje turistický oddíl, zpívá a začala se učit hrát na piano.

V rámci besedy v Knihovně KHM v úterý 21.listopadu se účastníci seznámili se Sašou a její rodinou. Organizace „Černí koně“, zastoupená Karolínou Dadejíkovou a Miloš Císařem, vyrábí handbiky pro postižené děti a ke každému kolu hledají sponzora, aby mohli kolo dětem darovat. Pro podporovatele projektu Mluvíme pro dobrou věc to znamená vybrat částku 25.000,- Kč na handbike pro Sašu. Ředitelka Restonu Diana Cepníková předala Saše Certifikát na Handbike a současně informovala o aktuální vybrané částce, která činí 22.000,- Kč i díky příspěvkům v místě konání ve výši 5.000,- Kč.

Na závěr setkání si Saša mohla handbike vyzkoušet přímo před budovou knihovny na náměstí za nadšeného povzbuzování účastníků besedy. A podle jejích vlastních slov, už se nemůže dočkat, až bude březen, kdy bude kolo, vyrobené na míru, připraveno k předání.

Celkem jsme spolu s Vámi doposud vybrali 22 000 Kč

instagram colorfacebook color